Outlook 2003 - Jak podłączyć plik folderów osobistych (PST)

Z pomoc

Po skonfigurowaniu Outlooka do współpracy z serwerem Exchange może zajść potrzeba podłączenia pliku folderów osobistych ze starego profilu Outlooka (plik ten zawiera wszystkie pobrane jak i wysłane przez Outlooka wiadomości, wpisy do kalendarza, notatki oraz kontakty).


Procedura podłączenia pliku folderów osobistych

 1. Uruchamiamy Outlooka. Jak widać na poniższym przypadku, skonfigurowana i podłączona jest jedynie skrzynka pocztowa na serwerze Exchange (w polu Foldery poczty).
  Outlook2003-podlaczenie-pliku-pst-1.jpg
 2. Wybieramy z menu Outlooka Plik -> Zarządzanie plikiem danych...
 3. W oknie Pliki danych programu Outlook, mamy informacje o podłączonych plikach danych. Żeby dodać inny plik klikamy Dodaj...
  Outlook2003-podlaczenie-pliku-pst-2.jpg
 4. Wybieramy typ pliku Plik folderów osobistych programu Office Outlook (.pst) i klikamy OK.
  Outlook2003-podlaczenie-pliku-pst-3.jpg
 5. Otworzy się okno z podglądem folderu, w którym Outlook domyślnie zapisuje pliki folderów osobistych. W folderze powinien znajdować się nasz plik (najczęściej ma nazwę Outlook.pst). Wybieramy plik i klikamy OK. Uwaga! Jeśli pliku nie ma, a użytkownik korzystał wcześniej na tym komputerze z Outlooka i poczty z serwera innego niż Exchange, najprawdopodobniej plik znajduje się w innym miejscu na dysku.
  Outlook2003-podlaczenie-pliku-pst-4.jpg
 6. Zatwierdzamy (lub ewentualnie zmieniamy) nazwę zestawu folderów osobistych i klikamy OK.
  Outlook2003-podlaczenie-pliku-pst-5.jpg
 7. Na liście podłączonych plików danych pojawił się nowy plik. Zamykamy okno przyciskiem Zamknij.
  Outlook2003-podlaczenie-pliku-pst-6.jpg
 8. W lewym panelu Outlooka widać podłączony nowy folder osobisty, a w nim nasze stare wiadomości. Folder możemy traktować jako folder archiwalny. Należy jednak pamiętać, że możemy wykonywać operacje na obiektach w tym folderze (czyli np. przenosić, kasować wiadomości czy dodawać nowe terminy w kalendarzu.
  Outlook2003-podlaczenie-pliku-pst-7.jpg


Uwaga!!!

Warto zapamiętać - wszystkie elementy (wiadomości, terminy, kontakty, itd.) w folderach osobistych przechowywane są jedynie na dysku twardym komputera, nie istnieje ich kopia na serwerze! Na serwerze Exchange przechowywana jest kopia pełnej zawartości folderu Skrzynka pocztowa - Imię Nazwisko.

Osobiste